درمان خانگی هموروئید بدون جراحی

درمان کلیه بیماریهای نشیمنگاهی

 
 
 
 
 

 

سردرد از جمله آن بیماری ها و عارضه هاییست که بسیار ناخوشایند می باشد و تقریبا همه انسان بارها با آن مواجهه شده اند.سردرد اگر درمان نشود و به آن اهمیتی داده نشود ممکن است عوارض جدی تری را به جا بگذارد.سردرد ها گوناگونی داریم.در کل سردرد ها ممکن است باعث مختل شدن روال عادی زندگی ما شوند.افرادی هستند که هنگامی که سردرد سراغشان میاید به سرعت به مسکن ها پناه می برند و سردرد خود را تسکین می دهند.در حالی متوجه این موضوع نیستند که استفاده مکرر برای درمان سردردشان،از قرص ها و مکمل هایی که با استفاده از مواد شیمیایی ساخته شده اند،بسیار عوارض جبران ناپذیری را به بار می آورند.

در این مقاله قصد داریم به شما عزیزان روش های اصولی و دقیقی را ارائه دهیم که بسیار موثر هستند و دیگر با داشتن آگاهی از این روش ها،نیازی به مکمل ها ندارید.

همانطور که گفته شد سردرد های مختلفی وجود دارند که از موارد متفاوتی به وجود می آیند.حتی به گفته کارشناسان مواد غذایی و خوراکیهایی نیز وجود دارند که باعث سردرد می شوند.اکنون همه این موارد را به شما معرفی می کنیم.

برای درمان سردرد چه کار کنیم؟؟؟

یکی از عواملی که که سبب سردرد و میگرن می شود کمبود آب بدن است.بر اساس پژوهش هایی مصرف مرتب و منظم آب در طول روز از شما در برابر سردرد محافظت می کند.حتی اگر دچار سردرد شدید چند لیوان آب با فاصله بنوشید.بعد از نیم ساعت تا 2 ساعت سردرد شما خوب می شود.

اگر الکل مصرف می کنید و دچار سردرد هستید آگاه باشید که خود الکل یکی از عامل ایجاد آن است.در برخی افرادی که الکل مصرف می کنند ممکن است دچار سردرد نشوند .اما برخی دیگر نیز حساسیت نشان داده و دچار سردرد می شوند.الکل عاملی به عنوان تحریک کننده سردرد ها و میگرن های شدید شناخته می شوند.

قرار گرفتن در محیط های استرس زا و پر تنش و نداشتن استراحت از جمله عامل دیگری برای تحریک سردرد است.اگر از سردرد خود رنج می برید خوب استراحت کنید و بخوابید.خواب سیستم عصبی و مغزی شما را به حالت تعادل برمیگرداند .در صورتی که کم خوابی علاوه بر ایجاد سردرد دچار بیماری ها و کاستی های دیگری در بدن می شود.

اگر جزو افرادی هستید که بسیار قهوه می نوشند،بسیار خوش شانس هستید.در کل نوشیدنیها کافئین داری چون قهوه و چای بسیار به درمان سردرد شما کمک می کند.کافئین موجود در این نوشیدنیها ضد سردرد می باشد و با افزایش آگاهی و پایین آوردن استرس در شما بسیار به شما و درمان سردردتان کمک می کنند.افرادی هستند که می گویند در گذشته از قهوه استفاده کرده اند و هم اکنون چون کمتر استفاده می کنند دچار سردرد می شوند.و این حرف کاملا راجع به قهوه و کافئین آن صدق می کند.

سردرد ناشی از چیست؟؟؟

امروزه با پیشرفت جامعه و افزایش دغدغه های مردم در موارد گوناگون شاهد سردرد در اکثر افراد هستیم.سردرد ممکن است در اثر موارد زیر به وجود بیایند.

-گرسنگی

-کم آبی و تشنگی

-پایین بودن قند خون

-خستگی مفرط

-مبتلا شدن به بیماری

-کم تحرکی

-تماشای تلوزیون از فاصله نزدیک

-خوردن غذاهایی خاص(همانند خوراکیهای دودی شده و فراوری شده که نیترات و نمک بالایی دارد)

-خوردن پنیر کهنه

ورزش هایی مهم برای درمان سردرد

شما می توانید با داشتن برنامه ایی غذایی منظم و دقیق و همچنین داشتن برنامه ورزشی،با تغییر سبک زندگی خود نه تنها سردرد را بلکه تمام بیماریها را از خود دور کنید.در این بخش ورزش هایی را به شما معرفی می کنیم که بسیار به درمان سردر کمک می کنند.

-یوگا

-دوچرخه سواری

-پیاده روی

-دویدن

هنگامی که ورزش می کنید و تحرک داشته باشید ،گردش خون شما افزایش پیدا می کند و خونتان نیز رقیق می شود. در نتیجه این ورزشها در سلامت قلب و عروق و مغز شما بسیار نقش موثری دارند

خوراکیهای مفید برای درمان سردرد کدامند؟؟؟

-نعنا

-زنجبیل

-اسطوخودوس

-زعفران

-ریحان

-سیب

-ماساژ سر با روغن زیتون

-چای سبز

-هندوانه

-لیموی ترش تازه

-خوراکیها و مواد غذایی تند

-ماست بورانی(ترکیب اسفناج و ماست)

-رب انار

نکات دیگر برای درمان سردرد

-گوش دادن به موسیقی های آرام

-دراز کشیدن وبستن چشم در محیطی آرام و خاموش

-دوش گرفتن با آب گرم

-ماساژسر و صورت

-نکشیدن سیگار و قلیان

-پرهیز از مصرف نوشیدنیهایی که گازدار بوده و با قند مصنوعی درست شده اند

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد