درمان خانگی هموروئید بدون جراحی

درمان کلیه بیماریهای نشیمنگاهی

 
 
 
 
 

 

خواص دارویی فلفل

تاریخچه و شرح گیاه

فلفل گیاهی است که در آب و هوا نیمه گرمسیری و گرمسیری می روید.میوه ی آن در پوشش های غلافی بلند که به موازات رسیدن رنگ قرمز،نارنجی یا زرد به خود می گیرید،می روید.

میوه ی این گیاه به صورت خام،پخته شده،خشک و یا در قالب پاشنی پودری در صنایع غذایی و دارویی مصرف می شود.

فلفل که به فلفل قرمز نیز معروف است،برای اولین از سوی سرخپوستان کاراییب به خارج آمریکا معرفی شد.از آن زمان به بعد شهرت این گیاه فراگیر شد و به عنوان یک چاشنی مهم به ویژه در طبخ کاجون و کرول و در کازینو های جنوب شرق آسیا،چین،جنوب ایتالیا و مکزیک محسوب می شود.کپسایسین ماده ای در فلفل است که مسبب گرم بودن این گیاه می شود.هرچند که فلفل گیاهی گرم است اما کپسایسین موجود در آن درواقع سبب کاهش درجه حرارت بدن می شود که یکی از دلایل اصلی تمایل مردم مناطق آب و هوایی گرم به مصرف زیاد فلفل محسوب می شود.

این ماده همچنین به خواص درمانی فلفل کمک می کند تا سیستم قلبی عروقی را تحریک،سیستم هاضمه را تقویت درد موجود روی پوست یا مفاصل بدن را تسکین بخشد،و به مثابه ی داروی ضد احتقاق و ضد باکتری عمل می کند.

فلفل میزان کلسترول خون را پایین می آورد که این امر باعث پایین آمدن فشار خون می شود.

این گیاه همچنین از انعقاد خون در رگهای خونی جلوگیری می کند.این خواص فلفل به پیشگیری از بیماری های قلبی نظیر آرترواسکلروز کمک می کند.

هرچند فلفل سبب سوزش زبان می شود،اما این گیاه واقعا مسکن قوی می باشد.

این گیاه ابتدا سبب تحریک درد می شود اما سپس شدت علائم درد را در بدن کاهش می دهد.این حالت آنرا برای افرادی که از درد مزمن رنج می برند به طرز خاصی موثر کرده است چون چندین روز طول می کشد نتایج قابل توجه آن معلوم گردد.

آنهایی که از زونا،درد ناشی از دیابت،درد پس از برداشتن پستان،و سایر درد های که ناشی از عمل جراحی هستند ،رنج می برند می توانند از چندین نوع فلفل بهره ببرند.

کپسایسین موجود در فلفل نه تنها درد آرتروز و آرتریت روماتیسمی را تسکین می دهد،بلکه به کاهش میزان ورم ناشی از این حالات وقتی که به عنوان پماد موضعی مورد استفاده قرار می گیرد،کمک می کند.

فلفل با تحریک تولید مایعات هاضمه در معده و نابودی باکتریهایی که می توانند عامل عفونت باشند،قدرت هضم را تقویت می کنند.خاصیت ضد باکتری فلفل همچنین از اسهال ناشی از عفونت جلوگیری می کند.این گیاه به عنوان داروی ضد احتقان،سبب رقیق و نازک شدن خلط و خارج شدن آن از ریه می شود.

از آنجا که این گیاه بافت ریه را تقویت می کند در نتیجه برای آنهایی که مبتلا به آمفیم هستند نیز مفید است.

ترکیبات گیاه

تحقیقات نشان داده است که اسید بیرنگ کپسایسین به عنوان فعالترین عنصر موجود در فلفل،سبب کاهش میزان کلسترول خون،و کاهش شدت پیام های درد در بدن می شود.این ماده همچنین خاصیت ضد اکسیدان(که سلول های شما را از آسیب دیدن محافظت می کند)و ضد باکتری دارد.

فلفل را می توان با خوردن فلفل قرمز خام یا پخته شده مصرف کرد.پودر فلفل قرمز خشک نیز موجود است که می توان آنرا به غذا اضافه کرد،در مایعات،چای یا شیر اضافه کرد یا کپسول آنرا مصرف کرد.

شکل کرم آن نیز برای استعمال موضعی موجود است

 

نحوه ی مصرف

چون فلفل برای قلب خیلی مفید است،اضافه کردن مرتب آن به غذا یا مصرف کپسول آن می تواند از بیماری قلبی پیشگیری کند.هرچند فلفل یک چاشنی محسوب می شود.اما این ماده واقعا به هضم بدن کمک می کند و برای اغلب زخم ها تحریک آور نیست.این ماده حتی در مقدار مصرف پایین نیز قوی می باشد لذا بهتر است بیشتر از مقداری که با غذا میل می کنید از این ماده استفاده نکنید.

کرم کپسایسین به عنوان یک مسکن موضعی (البته وقتی که روی پوست مصرف می شود را مستقیما می توان روی نقطه آسیب دیده روزی چهار بار مالید)به منظور بهبود هضم و پیشگیری از بیماری های قلبی ،می توان کپسول های کپسایسین را مصرف کرد.

می توانید با اضافه کردن یک چهارم یا نصف قاشق غذاخوری پودر کپسایسین به یک لیوان آب جوش این ماده را نیز تهیه و سپس میل کنید.

نکات احتیاطی

فلفل را دور از چشمان خود نگه دارید و دستهای خود را پس از مصرف آن با آب کاملا بشویید.از آنجا که این ماده به آسانی در آب حل نمی شود برای این کار از سرکه استفاده کنید.

کرم کپسایسین می تواند سبب تحریک پوستی در برخی از افراد گردد.قبل از مصرف گسترده ی آن مقداری از این ماده را روی قسمتی از پوست خود تست کنید.اگر منجر به خارش شد مصرف آنرا قطع کنید

این ماده همچنین ممکن است سبب تحریک معده گردد اما زخم های دوازده را بدتر نمی کند.از دادن آن به کودکان زیر دو سال خودداری کنید.

همچنین مصرف آن در دوران بارداری بی خطر است اما معلوم نیست که ترکیبات چاشنی این ماده در اثر شیر دهی منتقل شود یا نه

همچنین اگر فشار خون بالادارید از مصرف فلفل اجتناب کنید.

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد