درمان خانگی هموروئید بدون جراحی

درمان کلیه بیماریهای نشیمنگاهی

 
 
 
 
 

 

خواص درمانی دارچین

تاریخچه و شرح گیاه

دارچین پوست درختی است کوچک به ارتفاع 5تا7 متر و همیشه سبز که از تمام قسمت های آن بوی معطر و مطبوع دارچین استشمام می شود.

دارچین از قدیم الایام به کار می رفته است.در مصر حتی قبل از ساختمان اهرام ثلاثه مصر برای درمان بیماری های گوناگون مصرف می شده است.

برگ این درخت سبز سیر و دارای گلهایی به رنگ سفید می باشد.پوست این درخت را کنده و معمولا پودر می کنند و در غذا یا به عنوان چای از آن استفاده می کنند.

این درخت در سیلان و هند می روید و پرورش می یابد.تکثیر آن به سهولت و با کاشتن دانه و به طریقه قلم زدن و خوابانیدن شاخه ایی از درخت صورت می گیرد.

برای این کار ساقه ها را قطع می کنند ولی پاجوشهای قوی و خوب آنها را باقی می گذارند تا از رشد آنها پایه ی خوب تولید شود.

گلهای آن که در فاصله ی ماه های بهمن تا اوایل فروردین ظاهر می شود منظم و به رنگ سفید مایل به زرد و مجتمع به صورت خوشه منشعب و گرزن دو سویه می شود.

ترکیبات شیمیایی

دارچین سیلان دارای امیدون،موسیلاژ،تانن،یک ماده ی رنگی،اگزالات کلسیم قند،مانیت،سینامومین،اسانس و رزین است.

اسانس دارچین که تنها قسمت مهم دارچین است به مقدار یک در صد در پوست گیاه مذکور وجود دارد و از تقطیر آن با آب نیز حاصل می شود.این اسانس در صورت تازه بودن به رنگ زرد روشن است ولی به مرور زمان و به علت اکسیده شدن به رنگهالی زرد طلایی و سپس قهوه ایی مایل به قرمز در می آید.

قسما اعظم این اسانس را آلدئیک سینامیک تشکیل می دهد.به علاوه دارای 4 درصد از فنلها،مخصوصا اوژنول ها همراه با فلاندرون،سافرول و فورفورول است.

خواص دارویی دارچین

دارچین گیاهی شفابخش است که به درمان بیماری های گوناگون کمک می کند. دارچین رمز جوانی است و مصرف روزانه آن انسان را سالم نگه می دارد.

دارچین برای زیاد شدن و باز یافتن نیروی جنسی نیز مصرف می شود.

این گیاه شفا بخش کلیه ها را گرم می کند و مصرف روزانه آن می تواند باعث درمان سردرد شود.

مصرف دارچین ضعف های کمر و پاها را درمان می کند و بیشتر باعث درمان پا درد می شود.

دارچین بهترین دارو برای درمان کم خونی می باشد.

دارچین بهترین دارو برای دردهای عضلانی است و اخیرا در آمریکای شمالی و کانادا کرمهایی به بازار آمده که دارای دارچین است و برای رفع درد به کار می رود.

دارچین اثر آرام کننده و شاد کننده دارد و از بسیاری از دارو های آرام کننده بهتر است و باعث رفع استرس و اظطراب می شود.

دارچین پایین آورنده تب است و حتی امروزه دارچین را به صورت قرص و کپسول در آورده اند که به عنوان تب بر به کار می رود.

دارچین رگها را باز می کند و اثر خوبی روی گردش خون دارد.

دارچین خاصیت عجیب دیگری نیز دارد و آن تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابل بیماری های گوناگون است.

ترکیب دارچین و عسل برای درمان بواسیر و بیرون زدگی ناحیه مقعد بسیار مفید می باشد.

دارچین آنتی بیوتیک و پنی سیلین زیادی را در خود دارد.

اگر حس کردید ضعیف شده اید و در آستانه بیمار شدن هستید،چای دارچین را فراموش نکنید و حتی اگر سرما خورده اید چای دارچین بهترین درمان برای سرماخوردگی است.

دارچین معده را تمیز،قوی و آرام می کند.بنا بر این اگر ناراحتی معده دارید از دارچین استفاده کنید.

دارچین با این همه خواص طعم بسیار خوبی دارد.حتی اگر چای معمولی می نوشید کمی به آن پودر دارچین اضافه کنید تا طعم بهتر را بچشید

طبع دارچین

دارچین دارای مزاجی گرم و خشک می باشد. از این رو مصرف آن در زمستان بسیار موثر می باشد و همانطور که اشاره شد باعث گرم شدن بدن و کلیه ها می شود.

دارچین و لاغری

یکی دیگر از خواص دارچین این است که باعث کاهش وزن می شود.در واقع دارچین باعث کاهش قند خون در بدن می شود. از این رو زمانی که قند خون پایین و در حد نرمال باشد لاغر شدن آسان تر است.

البته باید خاطر نشان کرد که علاوه بر این که دارچین باعث لاغری می شود از طرفی دیگ به شدت باعث تحریک اشتها می شود.بنابر این باید به این پی برد که چگونه و چه مقدار از دارچین باید استفاده کرد.

دارچین و ریزش مو

از دیگر خواص بسیار زیاد دارچین به تاثیر گذاری بر مو می توان نام برد. افرادی که دچار ریزش مو هستند از شامپو هایی که اسانس دارچین دارند استفاده کنند چرا که باعث درمان ریزش مو می شود

نکات بسیار مهم

1-از زیاده روی در مصرف دارچین خود داری کنید

2-مصرف مقادیر درمانی(روغن یا اسانس دارچین)در زنان باردار ممنوع می باشد

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد